Burun Tıkanıklığı

Burun tıkanıklığı; baş ağrısı, çarpıntı, performans eksikliği, uyku kalitesinde bozulma ve uyku apnesi, gündüz kendini yorgun hissetme gibi şikayetlere neden olur. 

Nazal septum(burun orta bölmesi) eğriliği burun tıkanıklığı yapan nedenler içinde önemli bir yere sahiptir, toplumda sık görülür, ilaçlarla spreylerle tedavisi mümkün değildir, 30 dk lık basit bir operasyonla düzeltilir.

Genel anestezi altında yapıyoruz, aynı gün hastamız taburcu oluyor, burun içine nefes aldıran silikon tamponlar koyuyoruz bunları 2 gün sonra alıyoruz, geçmişteki bez tamponlar, baskı ve ağrı yapan tamponlar artık kullanılmıyor.

Genel olarak çok korkulan bir operasyon olmasına rağmen gerçekte son derece ağrısız bir operasyondur, işine bir an önce gitmek isteyen hastalarımız 3_4 gün sonra işlerine dönebilirler.

Aynı anda sinüslerde, burun konkalarında(burun eti) hastalık varsa onlara da müdahale etmek şart, estetik anlamda düzeltme isteyenlere de aynı anda müdahale edilebilir.

Çok sorulan bir diğer soru burun tıkanıklığı tekrar eder mi? :Hayır, başarılı bir ameliyattan sonra hastanın burun orta bölmesi eğriliği tekrar etmez, bir kez ameliyat olur bu sıkıntınızdan kurtulursunuz.

TOP